WhatsApp'ın Sesli Arama Özelliği Sorun Çıkartıyor

WhatsApp'ın Sesli Arama Özelliği Sorun Çıkartıyor

Whatsapp, yeni yayınladığı güncelleme ile sesli arama özelliğini 2.11.561 sürümüne dahil etmişti. Bugün bu özelliğin ilk günü ve bu özellik bazı kullanıcılar tarafından aktif edilemiyor.1 milyar kullanıcı sayısını aşan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın sesli görüşme özelliği bugün birçok kullanıcı tarafından çalıştırılamadı.  Kullanıcılar WhatsApp 2.11.561 sürümüne sahip olsalar da WhatsApp'ın sesli  arama özelliği aktif edemedikleri konusunda şikayette bulunuyorlar. Ancak bu durum bir kararlılık göstermiyor. Bazı kullanıcılar bu özelliği aktif edebiliyor. Sesli  arama özelliği aktif olan arkadaşlarından gelen aramaları cevaplayan kullanıcılar, özelliğin kendi cihazlarında aktif edilmediğinden şikayetçi.

Sorunun WhatsApp  2.12.5 sürüm güncellemesinden kaynaklandığı söylense de aslında sorun başka. 2.11.561, 2.12.5 ve 2.12.7 sürümlerinin tek tek denenmesi halinde bile sıkıntının giderilememesi sorunun cihazlarda ya da kullanıcı kaynaklı olmadığının bir işareti. Problemin kaynağının WhatsApp olduğu kanısı daha kesinlik kazanıyor. Bu arada WhaatsApp'da bir başkası tarafından aranıldığında uygulamanın aktif olabildiği de söyleniyor.

Şu anda sosyal ağlarda WhatsApp’ın uygulamayı geri çekme ihtimali üzerinde dedikodular dolaşıyor. Ancak bu bilgi de kesin değil ve söylentiden ibaret.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Engeline Takılmayın

YORUMLAR