WhatsApp'ta GIF Göndermek Artık Mümkün

WhatsApp'ta GIF Göndermek Artık Mümkün

Dünya genelinde aktif milyarlarca kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a GIF desteğinin geleceğini biliyoruz. Beta sürümde de henüz bu özellik sunulmuş değil ancak 2.16.242 sürümü kullanan şanslı bir kullanıcı videodan GIF’e dönüştürme seçeneğiyle karşılaştı.

Sosyal ağ platformlarının olmazsa olmazı GIF’lerin WhatsApp’ta olmaması elbette düşünülemez. Şu anda uygulama üzerinden animasyonlu GIF bağlantısı göndermeniz durumunda sadece bağlantısı paylaşılıyor. Dolayısıyla karşı taraf paylaştığınız GIF’i görmek için web tarayıcısını açması gerekiyor. Ancak bu durum uygulamanın beta sürümünde değişti. 2.16.242 sürümü kullanıyorsanız yeni kaydettiğiniz bir videoyu GIF formatına çevirmeniz mümkün. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Herhangi bir WhatsApp sohbetinde ek simgesine dokunun.
  • Kamera ardından Video Kaydet’i seçin.
  • Videonuzu kaydedin ve Tamam’ı seçin.
  • Videoyu düzenleme ekranında sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun. GIF simgesine dönüştüğünü göreceksiniz.
GIFs animados en WhatsApp

Ya se pueden mandar GIFs animados desde Whatsapp, ¿quieres saber cómo?

Xataka paylaştı: 24 Ağustos 2016 Çarşamba

Gönder’e dokunduğunuzda videonuz GIF formatına çevrilerek gönderilmiş olacak. Bu şekilde sohbet içerisinde link olarak değil olması gerektiği gibi görüntü formatında yer alacak.
Şu an için WhatsApp’ta GIF göndermenin tek yolu bu. Ancak bu şekilde paylaştığınız GIF’lere sonrasında ulaşmanız kolay değil. WhatsApp – Medya – WhatsApp Animasyonlu GIF’ler – Gönderilenler klasöründekiler kaydedilen orijinal mp4 dosyalarından oluşuyor.

YORUMLAR