WhatsApp'ta Güvenlik Açığı

WhatsApp'ta Güvenlik Açığı

Son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen ve birçok kullanıcı tarafından beğeniyle kullanılan WhatsApp, uzun süredir güvenlik açıklarıyla ortaya çıkıyordu. Yapılan bir açıklamaya göre bunlara bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi.

Bilindiği üzere WhatsApp uygulaması, kişileri ve mesajları telefon numarasıyla eşleştirerek çalışıyor. Bu sayede mevcut sim kart başka bir telefona takıldığında, eski kişi bilgileri ve mesajlar yeni telefonda görülebiliyor. Bu durumda bazı sorunlara neden olabiliyor. Bu açık sebebiyle başka biri sizin mesajlarınıza ve kişilerinize ulaşabiliyor.

Örneğin; kapattığınız ya da uzun süre kullanılmadığı için kapatılan bir hattınızı, servis sağlayıcınız başka bir kişiye devrettiği zaman, tüm mesajlarınız ve kişi bilgileriniz o kişinin telefonunda görünebiliyor.

WhatsApp geliştiricileri bu açığa çözüm bulana kadar bilgilerinizi gizli tutmak için yapmanız gereken şey, hattınızı kapatmadan önce WhatsApp hesabınızı silmek olacaktır. Bu sayede kişisel bilgilerinizi ve mesajlarınızı güvende tutabilirsiniz.

HTC One Avea'da 1.999 TL'den Satışa Sunuldu

YORUMLAR