Whatsapp’tan Sildiğinizi Sandığınız Resimler Aslında Silinmiyormuş

Whatsapp’tan Sildiğinizi Sandığınız Resimler Aslında Silinmiyormuş

WhatsApp uçtan uca mesajları şifreliyor, bunu biliyoruz ancak bunu sadece yazılı mesajlar için yapıyor. Resim, video ve dokümanlarınız şifrelenmediği gibi, silmek istediğinizde aslında tamamen yok edilemiyorlarmış.

WhatsApp ile ilgili ortaya atılan bu iddianın sahibi Jonathan Zdziarski adında bir güvenlik araştırmacısı. Zdziarski WhatsApp’tan görüntü formatındaki iletilerin silinemediğini iddia ediyor. Bunu kanıtlıyor da. Silinen görüntülerin tamamen uygulamadan kaldırılamadığını söyleyen Zdziarski, bu dosyaların uygulama içerisinde durduğunu söylüyor.

SQLite programı kullanarak iletileri kaydeden WhatsApp’ın uygula çekirdeğindeki bir açıktan dolayı görüntü dosyalarını veri tabanından kaldıramadığını anlatan güvenlik araştırmacısı ne yaptığını bilen bir kişinin telefondan silindiğini zannettiğiniz WhatsApp görüntü dosyalarına ulaşabileceği konusunda kullanıcıları uyardı.

Durumun her ne kadar çok da ciddi olmadığı iddia edilse de, WhatsApp’daki bu açık giderilene kadar uygulamadan paylaştığımız resimlerin önemine dikkat etmek de fayda var.

WhatsApp Web'de Önemli Güvenlik Açığı!

Değiştirmeniz Gereken 5 Önemli WhatsApp Ayarı

YORUMLAR