Wi-Fi Bağlantılarla Tüm Elektronik Cihazların Enerji İhtiyacı Karşılanabilecek

Wi-Fi Bağlantılarla Tüm Elektronik Cihazların Enerji İhtiyacı Karşılanabilecek

Nikola Tesla’nın hayalleri gerçek oluyor. PoWiFi teknolojisiyle Kablosuz bağlantılarla tüm cihazlara enerji verilebilecek. 

Wi-Fi dalga boyları bundan böyle sadece internete girmemiz için değil, tüm enerji ihtiyacımızı karşılayacak düzeye getiriliyor. Veri taşımak için zaten bir miktar enerji yaymak durumunda olan Wi-Fisinyallerindeki bu enerji, PoWiFi teknolojisiyle çeşitli çeviriciler vasıtasıyla doğru akıma çevrilebilecek. Doğru akımda, elektrik yüklerinin aynı yönde akışı, doğru akımı alternatif akımdan ayırıyor.

Bugün evlerimizde kullandığımız buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima ve fırın gibi cihazlar direk alternatif akımla çalışıyorlar. Televizyon, müzik seti ve benzeri teknolojik cihazlar ise bu alternatif akımı doğru akıma çevirerek kullanıyorlar. PoWiFi bu noktada devreye girerek ekonomik, sürdürülebilir bir enerji fırsatı getiriyor. DC (doğru akım) kullanan tüm cihazlar PoWiFi sayesinde kablosuz olarak enerji kullanabilecekler.

Normal ev şebekesine gelen akımın alternatif akım olmasına rağmen bugün tüm teknolojik cihazlar DC (doğru akım) kullanıyorlar. Bunun için çeşitli çevirici devreleri de içlerinde barındırıyorlar. PoWiFi böyle bir işleme gerek duyulmadan AC akımı tamamen devreden çıkaracak ve DC akımla çalışan cihazların daha rahat ve ekonomik çalışmalarına olanak verecek. 

Alkollüyseniz Çalışmayan Araba Teknolojisi Geliyor

ThermalThor'u Sadece Ona Layık Olan Kullanabilir

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

YORUMLAR