Wi-Fi Hotspot Bağlantı İsmi Uçuş Erteletti

Wi-Fi Hotspot Bağlantı İsmi Uçuş Erteletti

Son zamanlarda güvenlik tüm Dünya'nın en önemli konularından bir tanesi. Son günlerde yaşanan terör olaylarından sonra herkes daha dikkatli olmaya ve en ufak ayrıntıya dikkat etmeye başladı. Ancak bundan yararlanıp, kötü şakalar yapmaya çalışanlar da var.

Terör örgütlerinin hedeflerinin başında havalimanları ve uçaklar geliyor. Bu sebeple havalimanlarında güvenlik önlemleri, diğer yerlere göre, üst düzeye çıkarılıyor. Elbette uçmak üzere olan insanlar da dikkatlerini çevrelerine yöneltiyor, kendi çaplarında alabilecekleri önlemleri almaya çalışıyorlar. Ancak bu durumu suistimal etmek ya da komik olacağını düşündükleri şakalar yapmak isteyenler de meydana çıkabiliyorlar.

Bu istenmeyen durumlardan bir tanesi ise Qantas havayollarının QF481 sefer sayılı uçuşunda yaşandı. Avustralyalı bir yolcu, herhalde komik olacağını düşündüğünde, "Wi-Fi hotspot" ismini değiştirdi. Bir şekilde bunu fark eden yolcular ise hemen güvenlik görevlilerine haber verdi. Muzır yolcunun infial yaratan "Wi-Fi hotspot" ismi ise "Mobile Detonation Device" yani "Mobil Patlama Aygıtı"ydı. 

Aygıtın fark edilmesinden sonra anons geçen kaptan, Wi-Fi ismini değiştiren yolcu belirlenmeden kalkış yapamayacaklarını söyledi. Yolculardan hiçbirinin öne çıkmaması sebebiyle uçuş bir süre gerçekleşemedi. Haber sitelerine konuşan yolcular ise bunu uçakta yer alan herhangi bir yolcunun yapmamış olabileceğini, şakanın terminalde oturan biri tarafından da yapılmış olabileceğine yönelik açıklamalar da bulundular. Uzun süre araştırmaların ardından ise uçak; ancak iki saat sonra seferine başlayabildi.

Uçakta Cep Telefonu Kullanmaya İzin Çıktı

Windows 10 Wi-Fi Sense Sosyal Ağlarda Şifrenizi Paylaşıyor

Wi-Fi Bağlantılarla Tüm Elektronik Cihazların Enerji İhtiyacı Karşılanabilecek

YORUMLAR