Wi-Fi Şifresi İsteme Derdi iOS 11 ile Son Buluyor!

Wi-Fi Şifresi İsteme Derdi iOS 11 ile Son Buluyor!

iOS 11'in onlarca yeni özelliği, geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC'17 etkinliği sırasında sahneden duyurulmuştu. Fakat iOS 11'in sadece bu özelliklerle kalmadığı, ufak tefek onlarca farklı özelliği olduğu da ortaya çıktı. 

Günümüzde yaşadığımız en büyük sorunlardan bir tanesi de Wi-Fi şifresi isteme. Sadece istemekle kalmadığınız böylesine durumlarda, sanki devlet sırrı saklayan arkadaşınızın 35 haneli şifresini, bir de telefonunuza girmekle uğraşıyorsunuz. Hem de bu şifreyi girerken herhangi bir sorun yaşadığınızda, en baştan tekrar girmek zorunda kalıyorsunuz. İşte tam da bunu değiştirmek için harekete geçen Apple, iOS 11 ile birlikte oldukça beğenilecek bir özelliği devreye sokmuş. 

Wi-Fi şifresi paylaşma diyebileceğimiz bu özellik sayesinde, herhangi bir kablosuz ağa bağlanmaya çalıştığınızda, eğer çevrenizde daha önce bu ağa bağlanmış bir iPhone ya da Mac varsa, ondan bu şifreyi aktarmanız mümkün olacak. Şifre girme ekranında göreceğiniz yeni bir seçenekle, çevrenizdeki diğer iPhone'dan herhangi bir başka işlem yapmadan bu şifreyi çekebileceksiniz. 

Yeni iOS Sürümü iOS 11 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

iOS 10.3.2 Yayınlandı! (İndir)

YORUMLAR