Wii U 2016'da 50 Milyon Satabilir

Wii U 2016'da 50 Milyon Satabilir

Sekizinci nesil oyun konsollarının ilki niteliğinde olan Nintendo’nun yeni oyun konsolu Wii U için inanılmaz bir iddia ortaya atıldı. IDC’nin konsollara yönelik istatistiğinde kendine yer bulan Wii U’nun geleceği için inanılmaz bir rakam ortaya çıktı.

Çıkış yaptığı günden bu yana iyi bir satış rakamı yakaladığını söyleyemeyeceğimiz Nintendo Wii U’nun her şeye rağmen iyi bir satış elde elde ettiği bir gerçek. Şimdilik bu düzeyde bir satış rakamı elde etmesinin asıl sebebi ise henüz konsola çıkan oyun sayısının iki elin parmak sayısını geçmemesinden kaynaklı. Wii U için duyurulan oyunların sayısı arttıkça Wii U’nun satış rakamı da buna orantılı olarak yükseliş gösterecektir.

Ancak her şeye rağmen ileride bile Nintendo, Wii U’ya yönelik bir satış problemi yaşamayacak. IDC’nın bu iddiasına göre Wii U gelecek 3-4 yıl içerisinde 50 milyon adetten fazla satmayı başaracak. 2016 yılının sonuna kadar yaklaşık olarak 50 milyon adet Wii U dağıtması beklenen Nintendo’nun bu başarısı yeni konsolunu çok yükseklere taşıyacaktır.

CES 2013 Gündemi - 3. Gün

YORUMLAR