Wii U Güncellemesi ile GamePad Olmadan Alışveriş Yapabileceksiniz

Wii U Güncellemesi ile GamePad Olmadan Alışveriş Yapabileceksiniz

Nintendo uzun süredir Wii U'ya doğru hızlı bir yönelme yaptı ve harika işler çıkarmaya devam ediyor. Son gelen haberleri hatırlarsınız, oyuncuların memnun kalmadığı Wii U sisteminden çıkıp konsolu 32GB deluxe paketine geçirmişlerdi. O günden sonra Wii U'ya karşı olan bakış açısı biraz olsun değişmiş, yeniliklere açık olduğu görülmüştü.

Bugün ise yeni "sistem transferi" özelliği Wii U için açıklandı. Artık datalar arası transfer yapabileceğiz ve bunu yaparken GamePad'imizin olmasına gerek olmayacak. Nintendo Network ID'lerimizinde çıkmamıza gerek kalmadan, iki Wii U sisteminin aynı anda çalışması, bizim için data transfer yapmamıza yetecek. 

Ayrıca artık Nintendo Shop'tan alışveriş edebilmek için, ya da Nintendo Shop'u yönetebilmek için Wii Remote, Wii U Pro Controller ya da Classic Controller kullanabileceğiz. Aslında çok ufak bir özellikle gibi gözüken bu gelişme, bir açıdan insanların rahatlığı için düşünülmüş ve ne yalan söyleyelim, tam oturmuş.

Şimdi ise Nintendo'nun aynı özelliği ana menüye de getirmesi bekleniyor. İki sistem arasındaki data transferi 3DS'de harika bir özellikti. Wii U'da nasıl olur bilemiyoruz ama, düşüncelerimiz kötü olmayacağı yönünde.

Wii U Hacklendi!

YORUMLAR