Wii U Hakkında Çıkan Söylentileri Yalanladı

Wii U Hakkında Çıkan Söylentileri Yalanladı

Çok uzun bir süredir, Nintendo'nun NX kod isimli yeni bir konsol geliştirmeye başladığı söyleniyordu. Bu söylentiler Wii U üretiminin durdurulacağına kadar uzanmııştı. Söylenenin aksine; Wii U üretimi durdurulmamış.

Yakın zaman önce kontrolörünün resimleri de yayınlanan konsolun, bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceği de söylentiler arasındaydı. Wii U'nun üretiminin durdurulduğu söylentilerinin ortaya çıkmasıyla yeni konsola dair beklentiler de artmıştı. Nintendo'dan konuya dair resmi bir açıklama geldi.

Nintendo, Japonya'da yayın hayatını sürdüren Nikkei isimli bir gazeteye konu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, Wii U üretiminin durdurulmasına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylendi. Gelecek planlarına dair bilgiler de veren şirket, konsolun üretimini önümüzdeki finansal yılda da sürdüreceklerini söylediler.

Kullandığımız takvimlere göre farklı işleyen finansal yıllar, dört çeyreğe ayrılıyor. Bu çeyreklerin başlangıcı ise Nisan ayında oluyor. Yani 2015 finansal yılı, önümüzdeki Nisan ayıyla birlikte bitecek ve 2016 finansal yılı başlamış olacak. Nintendo'nun açıklamasında bahsedilen ve sonuna kadar üretim yapılacağı açıklanan finansal yıl, 2017'nın Nisan ayında sonlanacak

Nintendo'nun yeni konsolu, şimdilik Nintendo NX olarak adlandırılıyor. Henüz detaylarına sahip olmadığımız konsola dair ortaya çıkan tek somut ürün ise yukarıda resimde gördüğünüz kontrolör. Tabii ki bunun da resmi olarak açıklanmadığını söyleyelim. 

Wii U Güncellemesi ile GamePad Olmadan Alışveriş Yapabileceksiniz

Nintendo Wii U Kampanyasını ve 2DS'i Duyurdu

YORUMLAR