Wii U Ne Kadar İyi?

Wii U Ne Kadar İyi?

Yeni nesil konsollar çıkmadan tartışmaları başladı bile. Bu sefer Microsoft konuştu, Nintendo’nun yeni konsolu Wii U hakkında yorum yapan bir Microsoft yetkilisi, Wii U’nin Xbox 360’tan hiçbir farkının olmadığını iddia etti.

Wii U’nun grafiksel değerlerinin Xbox 360 kadar olduğunu ve Wii U’nun ortaya farklı bir şey koymadığını ifade etti. Wii U’nun Xbox 360’a benzeyen Pro Controller’ı hakkında da konuşan yetkili bunun Wii U’ya katkısı olacağını ve daha anlamlı bir hale getireceğini ifade etti.

Ancak bu açıklamalara kayıtsız kalamayan bir Nintendo Yetkilisi yaptığı açıklamada, Wii U’nun ileri bir zamanda çıkacak olan yeni Xbox’tan geri kalmadığını eş değer olduğunu iddia etti. Yeni neslin yeni multiplatformu olamasalar da daha iyi bir konsol ile yeni nesle giriş yaptıklarını söyleyen Nintendo yetkilisi ayrıca, Wii’de yaşanan sorunların hiç birinin Wii U’da yaşanmayacağına dair söz verdi. Ve sözlerine “ Ne Playstation 4 ne de Xbox 720’nin grafiksel özellikleri Wii U’dan aşırı üstün değil “ diyerek son verdi.

Henü çıkış tarihi veya fiyatı belli olmayan Nintendo Wii U’nun bu bilgileri bu yılın sonbahar aylarında kesinlik kazanacak.

YORUMLAR