WikiLeaks Kurucusu Google CEO'suna 'Ezik' Dedi!

WikiLeaks Kurucusu Google CEO'suna 'Ezik' Dedi!

Bir süredir internet camiasını meşgul eden ve ‘cinsiyetçi yorumları' yüzünden Google'dan kovulan yazılım mühendisi James Damore'a, WikiLeaks iş teklif etti.

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, bu hafta gündeme oturan ve Google şirket içi yazışmalarında cinsiyetçi yorumlar yapan mühendise kol kanat gerdi.

Assange, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sansür ezikler içindir. WikiLeaks, kovulan Google mühendisi James Damore'a iş teklif ediyor" ifadelerini kullandı.

James Damore, bu hafta başında yayınladığı e-postaya; ‘Google'ın İdeolojik Yankı Odası' başlıklı bir iletide kadınlarla erkeklerin biyolojik farklılıkları nedeniyle farklı yetenekleri olduğunu, bunun teknoloji ve liderlik dünyasında daha az sayıda kadın bulunmasının sebeplerinden biri olduğunu net olarak ifade etmişti.

Bu paylaşımı Google camiasında yankı yaratan mühendis, Google CEO'su Sundar Pichai tarafından da kınanarak işten çıkarılmıştı. Sundar Pichai, bu yorumun Google'ın şirket kurallarına uymadığı gerekçesiyle çalışanın görevine son verildiğini duyurmuş ve "Bir grup çalışanın biyolojik olarak bazı işlere daha az uygun olduğunu savunmak tamamen saldırganlıktır ve kabul edilemez." demişti.

Cinsiyetçi İleti Paylaşan Google Mühendisinin İşine Son Verildi

Cinsiyetçi Bir Mesaj, Tüm Google Camiasını Karıştırdı

YORUMLAR