Wikipedia'nın Anısına Heykel Dikiliyor

Wikipedia'nın Anısına Heykel Dikiliyor

Türkçe adıyla Vikipedi olarak bilinen internet sözlüğü Wikipedia, ölümsüzleştiriliyor. Bugün yayınlanan habere göre Polonya'da bir kasaba, Wikipedia'nın anısına büyük bir heykel dikmiş ve bu heykel şu an Wikipedia anısına yapılan ilk eser durumunda.

Polonya'nın Slubice kasabasındaki ufak bir üniversite olan Collegium Polonicum'un başkanı Tomasz Ciszewicz, Wikipedia editörlerine harika bir heykel yapması ricada bulunmuş. Bu fikrinin sahibinin ise, aynı üniversitenin direktörü Krzysztof Wojciechowski olduğu biliniyor. Mihran Hakobyan tarafından dizayn edilen heykel, gerçekten Wikipedia'nın anlamını taşıyor gibi görünüyor.

Wikipedia'nın tüm dünyadaki bilgilerin paylaşılması konusunda en büyük önder olduğunu savunan direktör, heykelin 22 Ekim'e kadar gizli tutulacağını söylüyor. Heykelin prototip resmini aşağıda bulabilirsiniz. 

Heykelin tam tamına 14.000 dolara malolduğu söyleniyor. Aslında heykeli yapılabilecek en mantıklı isimlerden biri Wikipedia. Diğer internet sitelerini hesaba katarsak, bunca zaman Wikipedia için en azından böyle bir şeyin yapılmış olması gerekiyordu.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Basit Kasa Temizliği - Nasıl Yapılır?

Apple Store'un 2. Mağazasına Akasya AVM Ev Sahipliği Yapacak

YORUMLAR