Will Smith, Robot Sophia'ya Yürüdü

Will Smith Sophia

Hollywood’un en ünlü aktörlerinden bir tanesi olan Will Smith, kişisel YouTube kanalı üzerinden yayınladığı yeni videoda Robot Sophia’ya yürüdü; ancak aradığını bulamadı.

İnsansı mimikleriyle adından söz ettirmeyi başaran Sophia, son olarak Suudi Arabistan’dan vatandaşlık alarak, insan olma yolunda önemli bir adım daha atmıştı. İnsansı hareketlerinin yanı sıra yapay zeka destekli sohbet yetenekleriyle birçok başka videoda rol alan Sophia, Will Smith’in konuğu oldu.

Umudunu Kaybetme, Ben Efsaneyim, Hancock gibi filmleriyle adından söz ettiren 49 yaşındaki aktör Will Smith’in kişisel YouTube kanalına konuk olan Robot Sophia, rahat tavırlarıyla dikkat çekti. Videonun başından sonuna kadar Sophia’yı etkilemeye çalışan Will Smith ise istediğini bir türlü alamadı.

21 yıllık evli olan aktörün denediği birçok taktiği önceden sezerek, farklı cevaplar hazırlayan Sophia, Will Smith’in kadınları etkileme taktiklerini demode olarak nitelendirdi. Hatta Will Smith tarafından uzatılan içki kadehini dahi çevirdi.

Bununla kalmayan Sophia, ufak şakalar yapan Will Smith’i ve bütün insanlığı üzen bir cevap verdi ve “Şaka yapmak, akıl dışı bir insan davranışıdır.” dedi. Sophia ayrıca “Robotların en sevdiği müzik türü ağır metaldir.” şakasınaysa esneyerek ve uyuma taklidi yaparak cevap verdi. O anlar ise kameralara şöyle yansıdı: