Will.i.am, Giyilebilir Akıllı Saatini Tanıttı

Will.i.am, Giyilebilir Akıllı Saatini Tanıttı

Black Eyed Peas'in ünlü ismi Will.i.am, bu aralar teknoloji gündeminde. Müzik dünyasında ünlü olan, ekibiyle iyi bir yere sahip olan Will.i.am, kendine özel olan akıllı saat Puls'u tanıttı.

Salesforce.com'un Dreamforce konferansında kendi akıllı saatini tanıtan Will.i.am, tüm sektörün ilgi odağı oldu. Açıklanan bilgilere göre bu saat bir akıllı telefon değil. AT&T data planlaması gerektiren Puls'un asıl yaptığı görev; kişisel asistanlık. Cihazın 1 GB hafızası ve 16 GB'lık depolama alanı mevcut.

Puls'un farklı renkleri de var. Tamamen kişiselleştirilebilen cihazın fiyatı henüz belirli değil. Will.i.am, Puls için bir de video yayınlamış durumda.

Ünlü yıldız konu hakkında şu şekilde bir yorum yaptı:

"Kendi firmamı kendim kurdum, kendim başlattım ve gelişim süreci için kendi paramı kullandım. Bu bir telefon ve içerisinde benim bütün müziklerim mevcut."

Ses kontrol desteği de sağlayan saatin akıllı telefon olmadığını söylemiştik; buna rağmen Will.i.am bu saati telefon olarak nitelendiriyor. Tabii ki de saat üzerinde kullanabileceğimiz sanal klavye de mevcut. 

Will.i.am'in firması, ilk ürününü 2012 Kasım ayında piyasaya sürmüştü. 475 dolara satılan foto.sosho adlı kamera, iPhone 4S ve iPhone 5 için bir aparat görevini görüyor.

Eğer böyle ürünler ilginizi çekiyorsa, Puls'a bir göz atabilirsiniz. İşte video, iyi seyirler.

Nexus 6 Çıkış Videosu: Keşfedecek Çok Şey Var

CyanogenMod'da Önemli Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

YORUMLAR