Windows 10, 53 Milyon Yüklemeyi Geçti

Windows 10, 53 Milyon Yüklemeyi Geçti

Yaklaşık olarak 2 hafta önce merhaba dediğimiz işletim sistemi Windows 10, çıkışından sonra bir kaç gün içerisinde 14 milyon defa indirildi haberi internette gezmişti. Şimdi ise Microsoft'un yeni işletim sistemi aradan geçen 15 - 20 günlük süreçte 53 milyon kez yüklenmiş.

Resmi rakamlar olmamasına rağmen daha önce de yaptığı doğru tahmin ve analizlerle bilinen Neowin'in açıkladığı istatistiklere göre Windows 10 çıkışından itibaren 53 milyon defa yükleme gerçekleştirildi. İlk günlerdeki 14 milyonluk yükleme sayısını 3'e katlayan bu rakam net olarak doğru olmasa bile gerçeğe en yakın tahminlerden bir tanesi.

Windows 10'un kısa sürede bu kadar bilgisayar üzerinde yüklenmesinin en büyük sebebi ücretsiz olarak yükseltme seçeneğinin sunulması. Fakat yine de pek çok kullanıcının isteyerek ve beğenerek Windows 10'a geçme isteği olduğunu da söylemek gerekiyor. Sunmuş olduğu farklılıklar ve biraz daha şık görsel kalite ile Windows 8'in tahtını elinden alan Windows 10, özellikle Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulup, bu şekilde kısa sürede yüksek yüklenme rakamlarına ulaşıldı.

İşletim sistemi pazarında yüzde 4.95'lik dilime sahip olmayı başaran Windows 10, bu rakama en kısa sürede ulaşan işletim sistemi olabilir. Çünkü daha önce gelen işletim sistemi versiyonlarının bir çoğu ücretli yükseltme seçeneği sunduğundan bu kadar kısa sürede bu kadar fazla ilgi görmemişti.

Henüz Windows 10'a geçmediyseniz ve Windows 7, 8 ya da 8.1 kullanıcısıysanız mutlaka geçiş yaparak denemelisiniz.

Her PC Sahibinin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Temel İşlem

YORUMLAR