Windows 10, 700 Milyondan Fazla Cihaza Ulaştı

Windows10 700 Milyon Cihaza Ulaştı 1

Microsoft, 29 Temmuz 2015’te Windows 10’u piyasaya sürdüğünde yeni işletim sisteminden büyük beklentileri vardı. Firma, üç yıl içerisinde Windows 10’un dünya çapında bir milyar cihazda kullanılır durumda olmasını hedeflediğini duyurmuştu. Ancak maalesef bu hedefe ulaşılamadı ve Microsoft bu hedef için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu kabul etti.

Bu yılın başlarında da Microsoft, Windows 10’un neredeyse 700 milyon cihazda aktif olduğunu duyurmuştu ancak bu durum altı aydan fazla bir süredir değişmedi. Firmanın geride bıraktığı en son kilometre taşı, Kasım 2017’de Windows 10’un 600 milyon cihaza ulaşmış olduğunun açıklanmasıydı.

ABD merkezli yazılım devi, 24-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan Microsoft Ignite 2018 konferansında yaptığı duyuruda, Windows 10’un 700 milyondan fazla aktif cihazda çalışır durumda olduğunu söyledi. Böylece firmanın yıllardır ulaşmaya çalıştığı 700 milyon barajı nihayet aşılmış oldu.

Windows10 700 Milyon Cihaza Ulaştı 2

Windows 10 Yavaşça Benimseniyor

Microsoft bu başarısından sonra yeni ve daha büyük bir hedef açıklayacak gibi görünmüyor. Çünkü işletim sistemlerinin önemli kilometre taşlarını geride bırakabilmesi için çok fazla zamana ihtiyaç duyduğu biliniyor. Bu da demek oluyor ki Microsoft muhtemelen bir sonraki kilometre taşı duyurusunu Windows 10 1 milyar cihaza ulaştığında yapacak.

Windows 10 için yayınlanan yeni özellik güncellemeleri, işletim sisteminin kullanıcı tabanını artırmasına yardımcı oluyor ancak Windows 10’un benimsenmesindeki artış nispeten daha yavaş ilerliyor. Ayrıca Windows 10 güncellemeleri, yeni özellikler ve en yeni teknolojilerle ilgili gerekli desteği almak amacıyla bu işletim sistemini yükleyen mevcut kullanıcılar için daha önemli bir rol oynuyor.

Sıradaki büyük güncellemenin Ekim ayında geleceği biliniyor ve önümüzdeki hafta duyurulabileceği söyleniyor.

Peki siz hangi Windows işletim sistemini tercih ediyorsunuz? Cevaplarınızı yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın!