Windows 10'a WhatsApp Uygulaması Geliyor

Geçtiğimiz yıl WhatsApp, kullanıcılara tarayıcı ve masaüstü için sunulmuştu. Ayrıca WhatsApp’ın hali hazırda Windows 8 ve üstü için uygulaması da bulunuyor ancak Facebook şirketi, kullanımı daha rahat olan ve Microsoft Store üzerinden indirilebilecek bir WhatsApp uygulaması için de çalışmalara başladı. Bu uygulamanın sadece Windows 10’a özel olacağını da belirteyim.

Windows 10 kullanıcıları için yapılan yeni WhatsApp uygulaması şu anda beta aşamasında. Masaüstü uygulaması için beta kullanıcılarıyla yeni uygulamasını paylaşan Facebook, yakın zamanda uygulamayı betadan çıkaracak ve Microsoft Store üzerinden tüm Windows 10 kullanıcılarına yeni uygulamayı indirme şansı tanıyacak.

Henüz WhatsApp uygulamasının beta aşamasından ne zaman çıkaracağını açıklamayan Facebook, beta uygulamasına girmek isteyen kullanıcılardan Facebook giriş bilgilerini istiyor. Yani bu aşamada sadece telefon numaranız yeterli olmuyor.

Temel anlamda WhatsApp’ta sık konuştuğunuz kişilere daha çabuk erişebilmeniz için yapılan bu uygulama, telefonunuz yanınızda olmadığı zamanlarda bile WhatsApp’a erişmenize olanak sağlıyor. Ayrıca Microsoft Store üzerindeki WhatsApp uygulamasına gitmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

YORUMLAR