Windows 10 Aktivasyon Sorunları Devam Ediyor, Microsoft Bekleyin Diyor

Windows 10 Aktivasyon Sorunları Devam Ediyor, Microsoft Bekleyin Diyor

29 Temmuz itibariyle Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları Windows 10’a yükseldiler. Ancak hala bazı sıkıntılar yaşamaya devam ediyorlar.

Bu sıkıntıların başında aktivasyon problemi var. Kullanıcıların bazıları ellerinde geçerli lisans anahtarları bulunmasına rağmen yeni işletim sistemi Windows 10’u lisanslayabilmiş değil.

Microsoft bu problemin sebebini lisans sunucularında yaşanan yoğunluğa bağlıyor. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre güncellemeyi alan kullanıcıların aktivasyon için 24 ile 76 saat kadar beklemesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Yükseltme yapılan sistemlerde bir aktivasyon sorunu yaşanmasa da, temiz kurulumlarda büyük sıkıntı var. Özellikle “0xC004C003” hatası alan kullanıcıların mutlaka sunucuları beklemesi gerekiyor. Bu bekleme süresi 24-76 saat arasında değişebiliyor. Microsoft “sunucularımız çok yüklü” demekten başka bir açıklama yapmadı.

Microsoft’un bu açıklamasının ardından şu anda kullanıcıların beklemekten başka bir seçenekleri yok gibi görünüyor. Ancak bu bekleme süresi Windows 10’un aleyhine işliyor. Şimdiden eski işletim sistemleri olan Windows 7 ve 8.1’e dönenlerin sayısı da azımsanacak gibi değil.

Windows 10 Güvenli Önyükleme Nasıl Başlatılır?

Windows 10 Yükleme Medyası Oluşturma

Windows 10 Etkinleştirme Sırasında Karşılaşabileceğiniz Hatalar

YORUMLAR