Windows 10 Aktivasyonu Gelecek Aydan İtibaren Windows 7 ve 8'in Ürün Anahtarlarıyla Yapılabilecek

Windows 10 Aktivasyonu Gelecek Aydan İtibaren Windows 7 ve 8'in Ürün Anahtarlarıyla Yapılabilecek

Microsoft, gelecek ay Windows 10 için getireceği ilk büyük güncelleme ile pek çok kullanıcının problem yaşadığı temiz kuruluma da çözüm getiriyor. Windows 10'a geçiş yapmak için bildiğiniz üzere Windows 7, 8 ya da 8.1 kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu işletim sistemlerinin ürün anahtarlarına sahip olsanız bile henüz Windows 10'u temiz bir kurulum yaparak aktif etmeniz mümkün değil. Bunun için Windows 10'u sıfırdan kurmadan önce Windows 7 ya da 8'i yüklemeniz ve sonrasında Windows 10'a yükseltmeniz gerekiyor.

Gelecek ay Windows 10'a gelecek olan güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık Windows 10'u tek başına kurarak sahip oldukları Windows 7 ve 8 ürün anahtarlarını kullanıp Windows 10 aktivasyonunu sağlayabilecekler. Microsoft Insider bloğu üzerinde yayınlanan haber, pek çok Windows kullanıcısını sevindirirken, Windows 10'un da sahip olduğu büyük problemlerden bir tanesini gideriyor olacak.

Şu an temiz bir şekilde Windows 10'a geçmek isteyen tüm kullanıcılar öncesinde Windows 7 ve 8 kurulumu yapması gerektikleri için en az iki Windows işletim sistemi kurarak bunu gerçekleştirebiliyorlar. Bu da çok olmasa da gereksiz bir zaman kaybı.

Eğer henüz kurduğunuz Windows 10'u aktif etmediyseniz ya da Windows 10'a geçmek istiyorsanız ama sıfırdan temiz bir kurulum ile bunu gerçekleştirmek istiyorsanız, önümüzdeki aydan itibaren çok daha kolay yapabilirsiniz. Eğer Windows Inside grubuna dahilseniz yeni aktivasyon özelliğinin bulunduğu Windows 10 Build 10565'i şimdiden denemeniz mümkün.

Windows ürün anahtarınızı bulmak için Product Key Finder programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

YORUMLAR