Windows 10 Artık Zorunlu İşletim Sistemi Olacak

Windows 10 Artık Zorunlu İşletim Sistemi Olacak

Windows 10'un yükselişini hızlandırmak isteyen Microsoft, bilgisayarların donanımlarına müdahale ederek geri dönüşü imkansız hale getirecek.

Microsoft yeni nesil bilgisayarların Windows 10'dan başka işletim sistemini desteklememesi için girişimler yapıyor. Bu demek oluyor ki; yeni bir Windows 10 bilgisayar aldığınızda artık diğer Windows sürümlerini bilgisayarınız desteklemeyecek. Microsoft'un böyle bir karar almasında Windows 10'un yavaşlayan yükselişini arttırmak istemesi sebep olarak gösterilebilir. Ayrıca Microsoft bu projesiyle, yeni nesil teknolojilerde eski işletim sistemlerinin kullanılmamasını da amaçlıyor.

Windows 10 işletim sisteminde işlemci destekleri ile ilgili düzenlemeler yapan Microsoft, 17 Temmuz 2017 tarihinden itibaren eski Windows sürümlerine yönelik desteğini kesecek. Kısaca artık eski Windows sürümlerini yeni nesil işlemcilerde stabil olarak çalıştıramayacağız. Şu anda yüzlerce firmada Windows 7 işletim sisteminin kullanılıyor olması işi biraz zorlaştıracak gibi görünüyor. Son verilere göre dünyada 200 milyonun üzerinde Windows 10 kullanıcısı bulunuyor. Bu sayının önümüzdeki yıllarda bu projenin gerçekleşmesiyle birlikte iki katına kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Sizce Microsoft'un böyle bir karar alması ne kadar doğru? Eğer "format atmayayım ama Windows 10'a alışayım"  diyorsanız aşağıdaki uygulamayı indirerek Windows 10 görünümlü Windows 7'ye sahip olabilirsiniz.

Windows 10 PC Adı Değiştirme

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

YORUMLAR