Windows 10 Bu Yaz Çıkıyor

Windows 10 Bu Yaz Çıkıyor

Microsoft'un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi Windows 10 önümüzdeki aylarda yani yazın çıkıyor. Kesin çıkış tarihi net olarak belli olmamasına rağmen, 2015 yılı içinde çıkacak mı, çıkış tarihi 2016'ya mı sarkacak gibi soruların yanıtı verildi. Yaz aylarında 170 ülkede aynı anda çıkacak olan Windows 10, 111 farklı dil desteği bulunduruyor.

Daha önceki Windows 10 haberlerimizde de dile getirmiştik fakat yine söylemekde fayda var. Eğer hali hazırda bir Windows 7 yada Windows 8 kullanıcısıysanız, Windows 10'u ücretsiz olarak yükleyebileceksiniz. Bir çok kullanıcının Windows 10 teknik ön izleme sürümünü indirerek deneme fırsatı bulduğu günlerden sonra, sanırım artık sona yaklaşılıyor.

Microsoft Windows 10'un ücretsiz bir güncelleme olacak olmasına rağmen, Windows 7 ve 8 ile kullanıcıların tepki gösterdiği konular üzerinde çalışarak tüm bunları çözmeye çalışacak. Fakat Windows 10 ile birlikte gelecek en büyük değişikliklerden bir tanesi artık Internet Explorer standart tarayıcı olmayacak. Hatta Windows 10 içerisinde yer almayacak. Microsoft'un piyasaya yeni süreceği Spartan internet tarayıcısı ile birlikte gelecek olan Windows 10, bu anlamda Microsoft için çok büyük önem taşıyor. Internet Explorer gibi bir tarayıcının hayatına son verip, sıfırdan yeni bir tarayıcıyı hayatımıza sokmak, nereden bakarsanız bakın zor bir karar. Fakat Microsoft'un böyle bir hamlenin altından rahatlıkla kalkabileceğini düşünüyorum.

ATM ve ses cihazları gibi farklı teknolojik ürünler içinde uygun sürümleri geliştirilen Windows 10, aynı zamanda Xiaomi Mi 4 cihazlarda da kullanılabiliyor olacak. Bu cihazın orijinali Android olmasına rağmen, Xiaomi Mi 4 sahipleri Windows 10 ön izlemesini, işletim sisteminin çıkış yaptığı tarihten sonra indirebiliyor olacaklar.

Windows 10'un çıkışına gittikçe yaklaşıyorken, sizler de Windows 10 hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere ileterek, hangi özelliklerin olmasını istediğinizi yada hangi özelliklerin kesinlikle kaldırılması gerektiğini belirtebilirsiniz.

Türkiye'nin İnternet Hızı Hakkında Bizi Düşündüren Şeyler

YORUMLAR