Windows 10 Build 9888 Sızdırıldı!

Windows 10 Build 9888 Sızdırıldı!

Microsoft'un Eylül ayında duyurduğu Windows 10 için yayınlanan resmi önizleme sürümü Windows 10 Teknik Önizleme'nin bir sonraki sürümü olacak olan Build 9888 internete sızdırıldı. Microsoft daha önceden yaptığı açıklamalarda 2014 yılının sonuna kadar resmi olarak yeni bir Windows 10 önizleme sürümü güncellemesinin yayınlanmayacağını belirtmişti. Microsoft bu kararında ısrarcı olsa da Windows 10 önizleme sürümünün yeni yapılandırması resmi olmayan kaynaklar tarafından internete sızdırıldı.

Sızdırılan yeni sürümün çok büyük yenilikler getirmediğini, daha çok küçük rötuşlar içerdiğini belirtmekte fayda var. Sızdırılan resmi olmayan Windows 10 Build 9888 yapılandırmasında göz çarpan ilk değişiklik yeni animasyonlar. Bunun yanında farenin sağ tuşuna tıkladığınızda açılan içerik menüleri daha derli toplu hale getirilmiş. Windows 10 Build 9888 ile gelen büyük değişikliklerden bir diğeri de ayarlar için yeni varsayılan uygulamalar.

Windows 10 Build 9888'in sızdırılan versiyonunun resmi bir sürüm olmadığı için problemler oluşturabilmesi muhtemel. Bu nedenle bu sürümü yüklemek riskli olabilir ve sisteminizin çökmesine neden oılabilir. Eğer yeni Windows 10 önizleme sürümünü güvenilir ve resmi bir kaynaktan indirmek isterseniz 2015 yılının Ocak ayını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Microsoft Ocak Ayında Windows 10 İçin Etkinlik Düzenleyecek

YORUMLAR