Windows 10, Chrome ya da Firefox Kuranları Uyaracak

Edge uyarı

Chrome ya da Firefox indirmek için kullanılan internet tarayıcısı unvanına sahip olmasıyla tanınan Edge’in kullanıcı sayısını artırmak için çeşitli yollar arayan Microsoft, Chrome ya da Firefox indirenleri uyarma kararı aldı.

Windows 10 ile hayatımıza giren yeniliklerden olan Edge, Microsoft’un geliştirdiği yeni nesil internet tarayıcısıydı. Yeni işletim sisteminin içerisinde gömülü halde gelen tarayıcı, birçok harika özellik içermesine rağmen kullanıcılar tarafından Chrome ya da Firefox indirmek için kullanır olmuştu. Kullanıcı sayısında artış hedefleyen ve bunun için yeni yolla arayan Microsoft, Chrome ve Firefox kuran kullanıcılarını uyarmaya başladı. Henüz test aşamasında olmasından ötürü sınırlı sayıda kullanıcının karşısına çıkan uyarının, başarılı olması halinde bütün Windows 10 kullanıcılarının beğenisine sunulacağı dile getirildi.

Test aşamasında Chrome, Forefox ve Opera gibi çeşitli tarayıcıları kuran kullanıcılarına “Halihazırda Microsoft Edge’iniz var” demeye hazırlanan Microsoft, bununla da yetinmeyerek, “Edge Windows 10 için en güvenli tarayıcı” ibaresini uyarıya koyacağı kaydedildi. Çıkan uyarıda kullanıcılarını Edge’i açmaya yönlendiren teknoloji şirketi, uyarıya rağmen Chrome yüklemek isteyenlere de engel olmayacağı ve istenirse bu uyarıların ayarlar sekmesinden kapanabileceğini gösteren detayları uyarıya ekledi.

 

 

YORUMLAR