Windows 10 Çıkış Tarihi Netleşti! Bedava Güncelleme Yolda

Windows 10 Çıkış Tarihi Netleşti! Bedava Güncelleme Yolda

Windows 10 için kesin çıkış tarihi resmi olarak açıkladı. Microsoft bugün, uzun zamandır Temmuz’da çıkacağı konuşulan yeni işletim sisteminin resmi çıkış tarihine onay verdi.

Uzun zamandır çıkış tarihi hakkında spekülasyonlar yapılan ve oldukça iyi bir pazarlama aşaması geçiren Windows 10 işletim sistemi 29 Temmuz’da resmen çıkıyor. Nisan ayında Windows 10'un Çıkış Tarihini AMD Ağzından Kaçırdı haberimizde bahsedilen tahmini çıkış tarihi de böylece doğrulanmış oldu.

Microsot’tan yapılan açıklamaya göre Windows eski sürümleri olan Windows 8.1 ve 7 sürümleri 29 Temmuz’dan itibaren bedava güncelleme fırsatından faydalanabilecekler. Bu güncelleme tabletlere, dizüstü bilgisayarlara ve PC’lere aynı anda gelecek. Bu tarihten itibaren yeni satın alınacak tüm PC ve dizüstü bilgisayarlarda da Windows 10 olacak.

Microsoft’un açıklamaları bir aksilik olmadığı takdirde şimdilik kesin gibi görünüyor. Windows 10’un 29 Temmuz’da güncellemeye başlamasıyla beraber Türkiye’de Cortanaya kavuşacak. Bunun yanı sıra Continuum ve Microsoft The  Edge tarayıcı da daha kararlı olarak hizmet vermeye başlayacak.

Ön Siparişe Açılan Windows 10'un Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu! 

Windows 10'un Sürümleri Resmi Olarak Açıklandı

Microsoft, Windows 10 Bedava Derken Bakın Aslında Neyi Kastediyor

YORUMLAR