Windows 10 Çıkmadan Önce Microsoft 3 Önemli Açıklamada Bulundu

Windows 10 Çıkmadan Önce Microsoft 3 Önemli Açıklamada Bulundu

Windows 10’un çıkmasına 2 haftadan daha az bir süre kalmışken Microsoft, üç önemli noktayı daha netleştirdi.

Microsoft Windows 10 kullanıcılarının daha net ve sıkıntısız bir biçimde işletim sistemine sahip olmaları için her şeyi açığa kavuşturmaya devam ediyor. Dün Microsoft tarafından yapılan açıklama, Windows 10 güncellemesi hakkında üç önemli noktayı daha netleştirdi.

1- Aşamalı güncelleme, Windows 10 yeni sürümü 29 Temmuzda yayınlamaya başlayacak ancak ilk olarak Windows Insider’dan teknik ön izleme sürümü kullananlar bu sürümü görecekler. Yani, beta testi yapan tüm kullanıcılar sürüme ilk sahip olacaklar. 30 Temmuz itibariyle Windows 7 ve Windows 8.1 güncellemeleri başlayacak. PC üzerinden güncellemeyi rezerve etmiş olanlar masaüstünde güncellemenin hazır olduğuna dair aşağıdaki gibi bir uyarı alacaklar.

2- Microsoft, Windows 10 için 10 yıl boyunca otomatik güncelleme yapacak. Microsoft servis verme tarihlerini de belirledi; 13 Kasım 2025’de yazılım garanti kapsamı dışına çıkacak ve hizmetleri paralı olacak. Detaylara Microsoft, Windows 10 ile 10 Yıl Bedava Güncelleme Sözü Verdi haberimizden ulaşabilirsiniz.

3- Windows 10 otomatik olarak güncellenecek. Bunun önüne geçilmesi mümkün olmayacak ancak yeniden başlatma zamanlaması değiştirilebilecek. Windows 10 Güncellemesi İstemiyorsanız İşte Yapmanız Gerekenler bloğumuzda da bu yönetimin detaylı anlatımını bulabilirsiniz.

Windows 10'dan Tekrar Windows 8.1 ya da Windows 7'ye Nasıl Geri Dönüş Yapılır

Windows 10 ve Kişisel Güvenliğinizi Artırmanın Yolları

Windows 10 Güncellemesi İstemiyorsanız İşte Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR