Windows 10 Çoklu Masaüstü Özelliğini Tanıttı

Windows 10 Çoklu Masaüstü Özelliğini Tanıttı

Windows 10 henüz yeni duyuruldu ve teknoloji severler de yavaş yavaş işletim sisteminin yeni özellikleri hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Resmi olarak duyurulmadan önce sızan dedikodular Windows 10'un çoklu masaüstü görüntüleme sistemi içereceğini söylüyordu ve artık bu özellik Microsoft tarafından da doğrulandı.

Firma Windows 10 kullanıcıları için birden fazla açık pencereyi kontrol altında tutmayı kolaylaştırıyor. Mac kullanıcılarının alışkın olduğu Mission Control sistemine benzer şekilde çalışan Çoklu Masaüstü Görüntüleyicisi de, oluşturulan sanal masaüstlerini ekranın altında gösterecek.

Windows kullanıcılarının alışkın olduğu alt-tab ikilisini bir üst boyuta taşıyacak özellik, ayrıca tanıtılan Snap Assist kullanıcı arayüzüyle düzenlenebilecek ve hangi programların yan yana duracağını ayarlayabileceksiniz. Artık uygulamalar farklı bir arayüzde görünmeyecek ve klasik masaüstü görünümüyle eşzamanlı çalışabilecek. Microsoft daha önceden bu sistemi Windows 8.1 ile tanıtmıştı ancak artık Windows 10 ile bu çok daha basit ve kullanışlı. Programların ekstra masaüstü uygulamarını indirmenize gerek kalmıyor.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümününün nasıl indirileceğini "Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?" yazımızı okuyarak öğrenebilir ve aşağıda yer alan bağlantı yardımıyla Windows 10 Teknik Önizleme sürümüne ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR