Windows 10 Destekli Mozilla Firefox 40 Yayınlandı

Windows 10 Destekli Mozilla Firefox 40 Yayınlandı

Mozilla Firefox web tarayıcısı son dönemlerde giderek daha sık bir şekilde güncellenmeye başladı ve böylece diğer rakiplerinin önüne daha hızlı bir şekilde geçmesi hedefleniyor. Windows 10'un çıkışıyla birlikte diğer web tarayıcılarının da hemen güncellenmeleri tabii ki Mozilla'yı da tetikledi ve Windows 10 destekli Firefox 40 web tarayıcısı yayınlandı. Güncellemenin detaylarına biraz daha göz atarak bizleri bekleyen yeniliklerden bahsedelim.

Mozilla Firefox 40 ile birlikte gelen en büyük yenilik bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi Windows 10 desteği. Windows 10 her ne kadar pek çok Windows 8 ve 8.1 uyumlu programla sorunsuzca çalışsa da bazı ince performans ve güvenlik detaylarında farklılıklar oluşabiliyor. Bu farkları gideren ve sisteminizde en verimli şekilde çalışan Firefox 40, hem hızlı hem de etkili bir web gezintisi deneyimi sunuyor.

Tabii ki yeni sürümle gelen tek yenilik Windows 10 desteği değil. Bu sürümle birlikte istenmeyen program indirmelerine dair yeni korumalar getirildi ve kullanıcıların güvenli indirmeler gerçekleştirmeleri daha kolay hale geldi. Ayrıca Hello'ya gelen link ekleme desteği sayesinde sohbetlerin içeriğinin daha da netleşmesi sağlanmış.

Bu dikkat çekici yeniliklerin yanında kullanıcıların pek de dikkatini çekmeyecek ama gizli gizli daha iyi bir çalışma imkanı sunacak güvenlik ve performans iyileştirmeleri de Firefox 40'ta unutulmamışlar. Böylelikle video oynatma, ekranı kaydırma, sayfa yükleme gibi pek çok işlem esnasında daha sorunsuz ve sistem kaynaklarını verimli kullanan bir Firefox bizlere sunuluyor.

Geliştiriciler ise API üzerindeki bir kaç değişiklik ve yeni CSS filtreleme özelliklerinden faydalanabiliyorlar. Firefox 40'ı bir an önce indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanmayı unutmayın!

Alphabet Kuruluyor, Google'dan Daha Büyük Oluyor

YORUMLAR