Windows 10 Fiyatları Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı

Windows 10 Fiyatları Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı

Microsoft’un artık bedava olmayacağını hepimiz biliyoruz. Microsoft bugün Windows 10 fiyatlarını netleştirdi ve yayınladı.

Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları sadece bir yıl boyunca orijinal ürün seri numarasıyla kullanabilecekler. Ancak orijinal sürüm Windows kullanmayanlar Windows 10’a yükselmek için bir bedel ödeyecekler. Microsoft’un yaynladığı fiyatlar şöyle.

ABD’de Windows 10 Home 119 $, Windows 10 Pro ise 199 dolardan satılacak. Bu kesinleşmiş ve Microsoft tarafından onaylanmış durumda. Windows 10’a bir sene boyunca bedava yükselecek olan “seçkin” çoğunluk, bir sene boyunca Microsoft’un pek çok güncellemesi için para ödemek zorunda kalabilecekler. 

Microsoft bu durumu resmi bloğunda "...yükseltme hizmetten ücretsiz faydalanacak olan Windows 10 kullanıcıları, bir yıllık süre içerinde orataya çıkabilmesi muhtemel bazı yazılım güncelleme ücretlerinden muaf tutulmayacaklar..." şeklinde yazarak gayet net bir şekilde anlattı. Bu ibareyi aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisinde açıkça görebilirsiniz. Aynı resimde 3’üncü şıkta ise bedava yükseltme olduğu için ücret kısmının çizildiği görülebiliyor.

Türkiye’de henüz fiyatlar Microsoft tarafından belirlenmiş değil. Microsoft, Windows 10 Kurumsal sürümleri için de henüz bir fiyat açıklamasında bulunmadı. 

Microsoft Yine Kararından Vazgeçti, Kimseye Bedava Windows Yok

Windows 10 Teknik Ön İzleme 10147 Yayınlandı, Artık Daha Canlı ve Daha Renkli

Android Lollipop Artık Windows 10 Üzerinde de Çalışacak

YORUMLAR