Windows 10 Güncelleme Uyarıları Saç Baş Yolduruyor Ama Kurtulmanın Bir Yolu Var

Windows 7 cihazlara gelen KB3035583 güncellemesi Windows 10 güncelleme uyarılarını daha agresif hale getirdi.

Windows 10 Güncelleme Uyarıları Saç Baş Yolduruyor Ama Kurtulmanın Bir Yolu Var

Windows 7 cihazlara KB3035583 güncelleme paketini yükleyenleri pek de hoş olamayan bir sürpriz bekliyor.

Windows 10’a henüz yükselmemiş olanlar için özellikle Windows 7 işletim sistemi üzerinde can sıkıcı uyarılar bekliyor. Windows 10’a yükseltmek için neler yapılması gerektiğine dair uyarı bildirimleri bu sistemlerde artık tam ekran olarak beliriyorlar.

Her ne kadar açılan dev bildirimin sağ üst köşesince kırmızı bir (X) işareti bulunup kolayca kapatılabilse de, çalışırken bu uyarının birden ekranda belirmesi son derece rahatsızlık verici bir durum. Ancak bu uyarıyı kapatsanız bile daha sonraki her oturum açılışında bu uyarıyla tekrar tekrar karşılaşıyorsunuz.

Windows 10 Güncellemesi İstemiyorsanız

İnternette bu uyarıyı bloke eden üçüncü parti yazılımlar var. Ancak bunların PC performansı üzerinde olumsuz etkileri olabiliyor. KB3035583 güncellemesini alıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda da bu kod parçasını güncellemelerden kaldırmanız pek mümkün olmuyor. Bunun için internet üzerinde şimdilik en faydalı program “I dont want Windows 10” yazılımı. Bu minik program kullanıcıların bu rahatsızlığını şimdilik sıkıntısız bir biçimde gideriyor.

Windows 10 Zorunlu Güncellemelerinden Kurtulmanın Yolları

YORUMLAR