Windows 10 Güncellemeleri Yeni Sorunlar Yumağı Oluşturuyor

Windows 10 Güncellemeleri Yeni Sorunlar Yumağı Oluşturuyor

PC’lere yeni gelen Windows 10 güncellemesinin sorunları da beraberinde getirdiği haberleri geliyor. Güncelleme pek çok derde deva olmak yerine yeni sıkıntılara yol açmış gibi görünüyor.

Windows 10 yükseltmesinin hemen ardından yayınlanan kümülatif güncelleme hala bazı sıkıntıları gidermiş değil. Ancak bu noktada 2 farklı sonuç dikkati çekiyor. Windows 7 ve 8.1’den yükseltme yapanlar yeni aldıkları güncellemede “reboot” sıkıntıları yaşamaya devam ederken Windows 10 Teknik Önizleme 10130 kullanarak ürün anahtarını bu sistem üzerinden ekleyenler hiçbir sorun yaşamıyorlar.

Özellikle istikrarlı davranıp en başından beri Windows 10 Önizleme sürümlerini güncelleyen kullanıcılar rahatlıkla Windows 10 Pro sürümüne geçebildiler. Ancak Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için bu hala mümkün olabilmiş değil.

5 Ağustos’ta yayınlanan KB3081424 kümülatif güncellemesi Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının pek işine yaramadı. Üstelik “yeniden başlatma” aşamasında sistemlerin sonsuz döngüye girmesine de sebep olduğu forum sayfalarında tartışılıyor. Özellikle NVIDA sürücülerinde kronikleşen sorunun giderilmediği de dikkat çekiyor. Yeni yapılan KB3081424 kümülatif güncellemesi Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının “Dosya Gezgini” servislerini de olumsuz etkiliyor.

Bu sıkıntılarla ilgili olarak Microsoft bir açıklama yapmadı. Ancak kullanıcılar tarafından Microsoft’un nasıl bir önlem alacağı sabırsızlıkla bekleniyor. 

Windows'ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?

Windows'a Giriş Yapan PC Birden Donuyorsa İşte Sebepleri ve Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR