Windows 10 Güncellemesi İçin Windows 7 ve 8.1 Kullanıcılarına Müjde

Windows 10 Güncellemesi İçin Windows 7 ve 8.1 Kullanıcılarına Müjde

Windows 10 tanıtımından bu yana teknik sürümlerini ardı ardına sıralamaya devam ediyor. Bazı Windows 10 Teknik Ön İzleme kullanıcıları son sürüm olan 10051’i almaya başladılar. Orijinal güncelleme için ise Microsoft’un bir planı var.Microsoft Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının Teknik Ön İzleme sürümlerini atlayarak orijinal Windows 10 sürümünü indirip, yükseltme yapabilmeleri için yeni bir yükleyici ara program hazırlıyor. Microsoft’un bu konuda testlere başladığı haberi resmi olarak duyuruldu.

Microsoft’un KB3035583 kod isimli güncelleme paketi Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının çok işine yarayacak. Bu paket Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 güncellemeleri ile ilgili güncel bilgiler sunacak. Böylelikle eski sürüm kullanıcıları ne zaman Windows 10 güncellemesi olduğunu ve güncellemenin içeriğini net olarak görebilecekler ve buna göre seçimlerini yapabilecekler.

Microsoft’un KB3035583 kod isimli güncelleme paketi, o anda yüklendiği, yani kullanılan sürümü tanıyarak Windows 10’a geçiş yapabiliyor mu sorgulayacak. Size buna göre bildirimler atacak. Eğer sistem Windows 10’a hazırsa uykuda olan paket program uyanarak kullanıcıyı artık Windows 10’a geçme zamanının geldiğini uyaracak. Kullanıcı açılan penceredeki yönlendirmeleri takip ederek yükseltme işlemini tamamlayacak. 

Microsoft 40. Yaşını Kutluyor!

Windows 7 Kullananların Sayısı Artıyor

Spartan İnternet Tarayıcısı Görücüye Çıktı

YORUMLAR