Windows 10 Güncelleniyor Edge Tarayıcıya Bildirimler Ekleniyor ve Skype Makyajlanıyor

Windows 10 Güncelleniyor Edge Tarayıcıya Bildirimler Ekleniyor ve Skype Makyajlanıyor

Windows 10’a gelen yeni güncellemeyle, kullanılan uygulamaların çoğu ve işletim sisteminin kendisi yenileniyor. Bu yenilenme gözle görülebilir değişiklikler getiriyor.

Eğer Windows 10 kullanıcıları Fast Ring (Hızlı Güncelleme) seçeneğini kullanıyorlarsa, bugünden itibaren İşlem Merkezi > Tüm Ayarlar > Güncelleştirme yolunu takip ederek Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğini tıkladıklarında yeni bir sürüm yükleyebilecekler.

Windows 10’da neler yenileniyor?

Windows 10 yeni güncellemesinde Microsoft Edge Tarayıcı 14342 sürümüne yükseliyor. Bu sürüm teni eklentilere olanak tanırken, yeni internet bildirimlerinin masa üzerinde görüntülenmesine de izin vermenizi sağlıyor. İnternette olan biteni artık tarayıcımız açık olmasa da öğrenebiliyoruz. Böylece başka işlerle uğraşırken önemsediğimiz her şeyi takip edebiliyor olacağız.

Yeni bazı temalarında Windows 10’a eklenmiş olacağı dikkat çekiyor. Özellikle Skype uygulamasında bazı yeni tema renkleri kullanılabiliyor. Koyu renkli bir tema olan Dark Theme artık bazı evrensel uygulamalarda kullanılabilecek.

Wi-Fi paylaşımlarında güvenlik önlemlerini artırdığı dikkati çeken yeni sürüm artık kontaklarınızla internet şebekelerinizi doğrudan görerek bağlanıp bağlanmayacağınız sorgulayabiliyor. Wi-Fi ortak noktalarında da güvenlik önlemleri yenileniyor. Bu yeniliklerin yanı sıra bir önceki sürümde yaşanan Başlangıç Menüsü sıkıntıları, giderirken Microsoft uygulama arayıp bulmak için arama çubuğunun kullanılması artırmak amacıyla bu özelliği biraz ön plana taşıyor. 

YORUMLAR