Windows 10 Hello Biyometrik Güvenliği Bakın Nasıl Ciddiye Alıyor

Windows 10 Hello Biyometrik Güvenliği Bakın Nasıl Ciddiye Alıyor

Artık şifrenin, kullanıcı adının modası geçti. Kullanıcının kendisi güvenlik için çok daha emniyetli bir sistem. Windows 10'da biyometrik tarama sistemlerini Windows Hello ve Passport ile PC'nize kadar getiriyor.Windows 10 Hello ve Microsoft Passport güvenlik yazılımları bu yaz 190 ülkede 111 lisan destekleyerek hizmet vermeye başlayacak. Windows 10 Hello ve Passport, kullanıcısının adına ve şifresine ihtiyaç duymadan sisteme giriş yapabilmesini sağlayacak bir Biyometrik tarama güvenlik alt yapısından oluşuyor.  

Windows 10 Hello basit bir güvenlik tarayıcısı değil, yüz taramalarında basit bir fotoğrafla atlatılması mümkün olamayacak kadar dikkatli. Yüzünüzden başka gözünüzün içindeki iris bölgesini de tarıyor. Bu güvenlik katmanına bir de parmak izi tarama cihazı tanıtarak Biyometrik tarama güvenliğini 3 misline çıkarabilirsiniz.

Windows 10 Hello Biyometrik tarama standartlarını ev ve ofis bilgisayarlarına kadar indirgeyebilen ilk uygulama değil, ancak 3 – 4 taramayı bünyesinde barındıran ilk program.

Windows 10’un çoklu platform desteleyecek olan alt yapısı sayesinde de mobil, tablet ve PC ile hemen entegre olabilecek ve daha fazla güvenlik noktası oluşturabilecek.

Şifrenizi mi Unuttunuz? Canınızı Sıkmayın, Yahoo Var

FAA Drone ile Çekilmiş Videoları YouTube'da İstemiyor

Türkiye'de Siber Suçlular Ellerini Kollarını Sallayarak Dolaşıyorlar

YORUMLAR