Windows 10 Home ve Professional Paketleri USB Bellek ile Satılırsa Şaşırmayın!

Windows 10 Home ve Professional Paketleri USB Bellek ile Satılırsa Şaşırmayın!

29 Temmuz tarihine hazırlanan Microsoft, Windows 10 satışlarını başlatmak için start verdi. Ürün mağazalara ulaşmadan önce de birçok yerden farklı sesler de çıkmaya başladı. Bir söylentiyi ise oldukça mantıklı bulduk. Rivayete göre Windows 10 Home ve Professional Paketleri USB Bellek ile satışa sunulacak. DVD satışının CD sürücüsü olmayan dizüstü bilgisayarlar için sıkıntı yaratacağı düşünülürse bu kadar oldukça mantıklı görünüyor.

Bu konuda da bir not düşmek gerekiyor, Windows 10 USB bellek ile çıkarsa bu işletim sistemi tek bir bilgisayar üzerinde aktif olarak çalışabilecek. Muhtemelen Microsoft korsanı önlemek için kurulum öncesi bir koruma sistemi bile işin içine dahil edebilir. USB bellek ile çıkarsa 32-bit ve 64-bit sürümlerini barındırması beklenen Windows 10, kullanıcıların sahip olduğu sisteme göre bu yöntem ile daha iyi adapte olacaktır. Şimdilik Microsoft'tan gelen resmi bir açıklama olmasa da bu satış paketinin piyasaya çıkması oldukça yüksek bir ihtimal.

Şu an için bilinen resmi açıklamalara göre Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10'un Home versiyonunu 120 Dolar gibi bir fiyata satmayı planlıyor. Home versiyonu yerine Professional paketini tercih edenler için masraf 200 Dolar olacaktır.

Windows 10 Teknik Ön İzleme 10130 Deneyen Herkese Windows 10 Bedava

Facebook Bildirimlerine Çağ Atlatan Windows 10 Mobile Olacak!

YORUMLAR