Windows 10 Home'un Zorunlu Otomatik Güncellemeleri Canınızı Sıkabilir

Windows 10 Home'un Zorunlu Otomatik Güncellemeleri Canınızı Sıkabilir

Windows 10'un çıkışından bu yana işletim sisteminin daha fazla kullanıcıya erişmesini sağlamak için agresif politikalar izleyen Microsoft, şimdi de Windows 10 Home kullanıcıları için gelen güncellemeleri erteleme özelliğini kaldırarak zorunlu yükleme özelliğini getirdi.

Sadece Windows 10 Home kullanıcıları için gelen zorunlu güncelleme özelliği sayesinde Microsoft tarafından çıkarılan tüm güncellemeler kullanıcılara sorulmadan otomatik olarak yüklenmeye başlıyor ve kuruluyor. Kullanıcıların bu durumdan rahatsız olarak Microsoft'un resmi forumlarında dertlerini dile getirdikleri görülüyor.

Güncelleme sonrasında bilgisayarın stabilitesini kaybetme şansı olduğu için kullanıcılar Pro ve Enterprise versiyonlarında olduğu gibi güncellemeleri erteleme ve sonra yüklemenin geri gelmesini istiyor. Microsoft'un tek istediği ise daha stabil ve sorunsuz çalışan bilgisayarlar için kullanıcıların güncellemeleri hemen yüklemesi.

Windows 10'a yükseltme konusunda da bu tür agresiflikler sergileyen Microsoft, zaten hızlı bir şekilde yayılan ve şimdiden milyonlarca kişiye yayılan Windows 10 için neden bu kadar sert tutum izliyor bilemiyoruz fakat önemli bir işinizin ortasında ya da aceleniz olduğunda bir güncelleme gelerek işlerinizi engellese kızmaz mısınız?

YORUMLAR