Windows 10 İçin VLC Player Görüntülendi

Windows 10 İçin VLC Player Görüntülendi

Windows 10'un ön sürümü yayınlandı ve artık herkes yeni işletim sistemini deneyip yenilikleri test edebiliyor. Windows ortamında çalışan tüm uygulamaların yapımcıları da yavaş yavaş yeni işletim sistemi için programlarını yeniden tasarlamaya koyuldular.

VideoLAN bu iş içerisinde ilk başı çeken firma olarak ünlü medya oynatıcısı VLC PlayerWindows 10 için optimize etmeyi planlıyor. Yabancı basından sızan ekran görüntüsü de medya oynatıcıyı ilerleyen zamanlarda Windows 10 ile birlikte resmi olarak yayınlanacağının habercisi. Mağazadan Windows 10'a sahip olan kullanıcılar için VLC'nin yeni versiyonu da bir adım ötede olabilir.

Şu anda herhangi bir detay paylaşılmadı ancak uygulamanın ardındaki geliştiriciler Windows 10 kullanıcıları için özel olarak optimize edilmiş oynatıcının yeni işletim sistemiyle beraber kullanılabilirlik bazında yeniliklere adım attığını düşünüyor.

Ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi VLC yeni versiyonunda yeni kullanıcı arayüzü ve kendi program çerçevesine sahip. Ana menüsünden ulaşılacak yeni butonlarla program içerisinde hızlı geçişler yapabileceğiz. Dokunmatik ekranlar için ayrıca özelleştirilmiş arayüz, klavye ve fare ikilisinde de oldukça verimli çalışacak gibi görünüyor.

Yeni kullanıcıların kafalarında soru işareti bırakan nokta şimdilik VLC'nin metro uygulaması mı yoksa masaüstü versiyonunu mu edinmenin daha mantıklı olacağı. Karşılaştıracak olursa masaüstü VLC, içerisinde inanılmaz çapta özellikler barındırıyor ve geniş format desteği, kullanıcı dostu arayüzü ve sistem performansı olarak en mantıklı seçim gibi duruyor. Modern Metro versiyonu daha sade bir dizaynla sadece ihtiyacınız olan özelliklere sahip. Yani seçim aslında tamamen sizin, Windows 10 cihazlarınız arasında duruma göre VLC'nin Metro veya masaüstü versiyonunu kullanabilirsiniz.

VLC Player'ı sitemiz üzerinden sorunsuz ve hızlı bir şekilde indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

VLC Player App Store'dan Tekrar Kaldırıldı

VLC Player Android İçin Hazır

YORUMLAR