Windows 10 için Yeni Bir Redstone Güncellemesi Çok Yakında Geliyor

Windows 10 için Yeni Bir Redstone Güncellemesi Çok Yakında Geliyor

Tüm Windows 10 kullanıcılarının merakla beklediği dev Redstone güncellemesi ilk olarak 2015 yılı Aralık ayında gelmiş olmasına rağmen bu ufak güncelleme içerisinde sadece bir takım minik değişiklik ve yenilikler bulunduruyordu. Beklentileri tam anlamıyla karşılayamayan Microsoft, Redstone güncellemesi için ikinci bir önizleme sürümü daha yayınlayacağını duyurdu.

Microsoft Windows 10 Redstone güncellemesi için kullanıcılarına ilk önizleme sürümünden sonra daha çok özellik ve yenilik için söz verirken, Redstone güncellemesinin ikinci önizleme sürümü yayınlanması içinde satılı günlwer kaldı. İpleri elinde tutan Microsoft her an Windows 10 Redstone için ikinci önizleme sürümünü yayınlayabilir.

Windows Insider programının yöneticisi olan Gabe Aul yaptığı açıklamada tüm Microsoft çalışanları olarak Redstone güncellemesi üzerinde hem olabildiğince hızlı hem de çok fazla çalıştıklarını dile getirdi. Ayrıca güncellemenin de en kısa sürede geleceğini müjdeledi.

100 milyondan fazla sayılara ulaşan Windows 10 kullanım rakamları Microsoft'un uygulamaış olduğu agresif stratejiler sayesinde kısa sürede beklenenden çok daha fazla yayıldı. Elbette bu süreçte Windows 7 ve 8 sahiplerine ücretsiz olması da büyük pay sahibi fakat Windows 10'a geçiş diğer işletim sistemlerinin geçiş değerlerini geride bıraktı diyebiliriz.

İkinci Redstone güncellemesi ile Windows 10'a büyük değişiklikler ve yenilikler geleceği hakkında çıkan dedikodulara yanıtsız kalan Microsoft'un, Windows 10 için büyük değişimler planladığını düşünüyoruz.

Windows 10'da hangi özelliklerin olmasını istersiniz? Yorum bölümünden bizlere yazın.

YORUMLAR