Windows 10 ile Birlikte Xbox One için Yüzlerce Uygulama Geliyor

Windows 10 ile Birlikte Xbox One için Yüzlerce Uygulama Geliyor

1 seneden daha uzun süredir dilimizden düşürmediğimiz Windows 10, yaz aylarında piyasaya çıkıyor. Windows 10'un getirdiği yenilikler, hangi mobil cihazlarda çalışacağı, ücretsiz mi olacağı vb. konular gündemden düşmüyor. Çıkışına çok az bir zaman kalan Windows 10 ile birlikte Xbox One için de yüzlerce hatta binlerce uygulama yayınlanacak.

Xbox One konsolu sahipleri Windows 10'un çıkışındna itibaren yeni yayınlanacak olan binlerce uygulamaya erişim sağlayabiliyor olacak. Windows 10'un gelişi ile birlikte Microsoft Store'a erişebilecek olan Xbox One kullanııcları, buradan istedikleri uygulamaları indirebilecek.

Çapraz platform desteği sunan uygulamalar için daha önce satın almış olduklarınızı Xbox One üzerinde kullanabileceksiniz. Yani daha önceden masaüstü ya da mobil versiyonunu satın aldığınız desteklenen uygulamaları hiç bir ücret ödemeden Xbox One üzerinde de kullanabileceksiniz.

Bu haber hakkında önemli olan nokta ise Windows 10'un çıkar çıkmaz Xbox One için gelmeyeceği. Yaz aylarında çıkacak olan Windows 10'un Xbox One'a gelmesi 2015 yılının sonlarında olacak. Resmi çıkış tarihi henüz Microsoft tarafından açıklanmayan Windows 10'un piyasaya çıkışına sayılı günler kaldı diyebiliriz. Teknik önizleme sürümlerinde neredeyse tüm özelliklerin bulunması ve zaman geçtikçe düzeltilerek stabil bir hal alması, çıkış tarihinin yaklaştığını gösteriyor.

Kırılan Telefon Ekranları Tarihe Karışıyor

YORUMLAR