Windows 10 Insider Önizleme Sürümleri 10525'e Yükseltiliyor

Windows 10 Insider Önizleme Sürümleri 10525'e Yükseltiliyor

Windows 10 Teknik Ön İzleme Sürümleri 10240 sürümüyle yerini Insider önizleme sürümlerine bırakmıştı. Windows 10 Insider sürümleri bugünden itibaren 10525’e yükselecekler.

Windows 10 güncellemelerini herkesten önce alan Windows Insider izleme sürümü kullanıcıları yeni bir güncellemeyle daha kararlı bir sürüme kavuşuyorlar.

Microsoft Windows 10 Insider özileme 10525 sürümünde yapılan değişiklikler şöyle sıraladı:

  • Arayüz renklendirmeleri güncelleniyor. Başlat menüsü ve pencerelerin renkleri daha efektif olarak değiştirilebilecek. Böylece Görev Çubuğu, Hızlı İşlem Merkezi renkleri kullanıcı tarafından kolaylıkla optimize edilebilecek.
  • Bellek yönetimi optimize ediliyor. Windows 10 10525 sürümü ile RAM üzerinde sıkıştırma ve yer açma yöntemini daha kararlı ve kullanışlı bir hale getiriyor. Bu durum Windows 10’un daha etkili açılıp kapanmasına olanak veriyor. Kısaca işletim sisteminin performansı artıyor.
  • TV ve Sinema uygulaması düzenleniyor. Medya oynatıcılar optimize edilerek ara yüzleri biraz daha iyileştiriliyor. Video oynatırken yaşanan takılmalar gideriliyor.
  • Windows 10 10525 sürümü ile Windows Insider kullanıcıları Windows Mağazasına yerleşmeden önce pek ok uygulamayı test etme fırsatını buluyorlar. Uygulamalar dünyaya açılmadan önce test edebiliyorlar. Ancak Microsoft, beta sürümü olarak tanımlanacak bu uygulamalar için dikkatli olunması gerektiğini de vurguluyor. 

Windows 10 Yükleme Medyası Oluşturma

İlk Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR