Windows 10, Insider Servisi Üzerinden Yine Güncellendi

Windows 10, Insider Servisi Üzerinden Yine Güncellendi

Microsoft Build 2017 geliştiriciler konferansı önümüzdeki haftalarda yapılacak. Ancak Windows 10 geliştirme ekibi boş durmayarak bu sabahtan itibaren cihazlara gelecek PC için Windows 10 "build 16188" ve mobil cihazlar için "build 15210" güncellemelerini Fast Ring üzerinden servis etmeye başladı.

İşletim sisteminin Creators Güncellemesinin hemen ardından alacağı bu yeni güncelleme, Windows 10 üzerinde çeşitli yenilikler yapacak. Bu güncellemelerden en önemlisi, işletim sistemi ile bütünleşik olan Microsoft Edge tarayıcısının PDF özelliklerinin iyileştirilmesi olacak.

Edge tarayıcı bundan böyle PDF dokümanların kayıt edilmesine ve yazıcıdan çıktı olarak alınabilmesini destekleyecek. PDF dokümanlar üzerinde notlar da alınabilecek ve eklemeler de yapılabilecek. PDF dokümanlar için "içindekiler" bölümü de oluşturulabilecek. Microsoft Edge tarayıcı üzerine dahil olan PDF işleme modülü bilinen standart editörlerden daha gelişmiş bir arayüze sahip olacak.

Bu özelliklerin yanı sıra Windows 10 "build 16188" güncellemesi, ayarlar menüsüne Cortana'yı eklerken, Windows Insider kullanıcıları için de bazı ekstra özellikler getiriyor.

Yeni Windows 10 Güncellemelerinin Boyutları Daha Küçük Olacak

YORUMLAR