Windows 10 Insider Sürümü İçin 10586 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10 Insider Sürümü İçin 10586 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10 Insider sürümü 10586 "Fast Ring" güncelleme seçeneği kullananlar için yayınlandı. Windows Insider deneme sürümü kullananlar bu yeni güncellemeyi edinebilirler. 

En son Windows 10 Insider için 10565 yayınlanmıştı. Windows 10 Insider 10586 ile arayüzde bazı değişiklikler ve program açıkları – hataları düzeltilmiş olacak.

Değişiklerin başında yeni ikonlar ve yeni menü seçenekleri yer alıyor. Özellikle Skype için geliştirilmiş video ve mesaj seçenekleri geliyor. Windows 10 Mobile sürümünde güncellenen Skype MMS ve SMS özellikleri PC’ler içinde kullanılabilir kılınıyor. Geçtiğimiz hafta Windows 10 keşfedilen bir “bug”da bu güncellemeyle giderilmiş olacak. Bunun yanı sıra, Başlangıç menüsünde çökmeler, takılmalar ve sınırlı sayıda uygulama yükleme sıkıntısı da ortadan kaldırılıyor.

Windows 10 için gelecek yıl gelmesi beklenen büyük Redstone güncellemesinden önce Threshold 2 güncellemesi de alacak. Bu güncellemenin de önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Windows 10 Threshold 2 güncellemesinde sürüm güncelleme numaraları kullanmayabilir, yani güncelleme "10xxx" şeklinde cihazlara gönderilmeyebilir.

Yaklaşık 120 milyon cihazın Windows 10 kullanmaya başlamasıyla beraber, işletim sistemini daha kararlı kılmaya çalışan Microsoft, güncellemeleri son derece sık yayınlamaya başladı. Microsoft Windows 10 hala Windows 7 kadar popüler olabilmiş değil. 

Windows 10'un İlk Büyük Güncellemesi Threshold 2 Bu Ay Geliyor

YORUMLAR