Windows 10 Kullanan İşletmelerin Sayısı 50 Milyona Ulaştı

Windows 10 Kullanan İşletmelerin Sayısı 50 Milyona Ulaştı

Temmuz 2015'te piyasaya sürülen Windows 10 işletim sistemi 500 milyon PC üzerinde aktif olarak kullanılıyor. Ancak Windows 10 kurumsal yapılarda henüz bu kadar yoğun kullanım kitlesine henüz ulaşabilmiş değil. Microsoft'un açıklamasına göre; kurumsal olarak işletim sistemi henüz 50 milyon PC'de aktif durumda.

Bunun en önemli sebebi olarak, kurumsal yapıların yeni bir işletim sistemine geçebilmek için oldukça zahmetli aşamalardan geçmek zorunda kalması olarak gösteriliyor. Windows 10, yakın zamanda Microsoft tarafından yayımlanan (Petri araştırması) rakamlara göre, küresel olarak tüm işletmelerde 50 milyondan fazla cihaza destek veriyor.

Bu oldukça küçük bir rakam olarak görünse de aslında Microsoft için oldukça avantajlı bir durumu işaret ediyor. Windows 7 için genişletilmiş destek birkaç yıl içinde (2020) sona erdiğinde, bu işletmelerin hepsinin Windows 10'a geçeceği düşünülünce, hazır bekleyen işletme potansiyeli oldukça yüksek olacak. Kısaca bu yıl ya da en geç gelecek yıl Windows 10'a geçecek olan işletme sayısı oldukça yüksek olabilecek.

Bu durum iki farklı şekilde değerlendirilebilir; Windows'un desteklediği toplam cihaz sayısının artması, Windows'un bir hizmet modeli olarak Windows 10'un güvenliğini de hızlı bir şekilde iyileştirmesini mümkün kılacak. Öte yandan, Windows 10, büyük olasılıkla dünyanın her yerindeki işletmelerde fazla sayıda bilgisayara güç sağlamaya başlayarak network yapılarının bir örnek olmasına da ön ayak olacak.

Windows 10 Oyun Severleri Sevindirecek Yeni Bir Sürüm Daha Yayınladı

Windows 10 Creators Update Güncellemesini Elle Yapmayın!

Windows 10 ve Windows 7 Rekabeti Kızışıyor

Windows 10, Insider Servisi Üzerinden Yine Güncellendi

YORUMLAR