Windows 10 Kullanıcıları Otomatik Güncellemeleri Kapatamayacak!

Windows 10 Kullanıcıları Otomatik Güncellemeleri Kapatamayacak!

Bu yaz sonu çıkacak olan ve Microsoft tarafından bir süredir geliştirilen yeni Windows işletim sistemi, birçok yenilikle geliyor. Bunlardan en son ortaya çıkanı ise işletim sistemin güncelleme mekanizmasıyla ilgili. Windows 10 hayatımıza girdiğinde, işletim sisteminin açıklarını ve sorunlarını kapatan güncellemeler artık kapatılamayacak.
Microsoft'tan Marj Jo Foley'in onayladığı konu, Microsoft'un güncellemelere verdiği önemi gösteriyor. Zira her ne kadar işletim sistemleri ve hatta her yazılım kontrollerden geçirilerek yayınlansa da, zaman içerisinde yeni sorunlar veya güvenlik açıkları bulunabiliyor. Özellikle güvenlik açıklarını kapatmak için gelen güncellemeler, işletim sisteminin ve kullanıcı verilerinin güvenliği için olmazsa olmazlar arasında. İşte bu tür önemli güncelleştirmeleri koşulsuz herkesin alması için Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'da bu tarz bir zorunluluk getirecek. Böyle son kullanıcının insiyatifine bırakılmadan sistemdeki sorunlar kapatılacak.

Güncellemeleri yapmayan kullanıcı sayısının hesaba katılarak alındığını düşündüğümüz bu karar Windows tarihinde bir ilk olacak. Bir çok şeyi ilk olarak Windows 10'da deneyecek olan Microsoft, Vista yada başarılı olmasına pek tercih edilmeyen Windows 8 gibi bir serüven yaşamak istemiyor. Bakalım Windows 10 çıktığında kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?

YORUMLAR