Windows 10 Kullanıcıları Yeni Güncellemeyle Fotoğrafları Boyayabilecek

Windows 10 Kullanıcıları Yeni Güncellemeyle Fotoğrafları Boyayabilecek

Microsoft 10 dokunmatik ekranlar ve mobil cihazlar için resim çizme uygulaması Windows Ink Workspace özelliklerini geliştiriyor. Ink uygulaması artık fotoğraflar üzerinde “doodle” adı verilen düzenlemeler izin verecek. Windows 10 yeni ön izleme sürümü 14951 ile pek çok yazılım sıkıntısını da gideriyor. 

Özellikle Surface Book ve Mobil cihazlar için Windows Ink Workspace özelliği fotoğrafların üzerine notlar almanızı ya da resimler çizebilmenizi sağlıyor. Bir dijital kaleminiz olmadığında çok da anlamı olmayan bu özellik elbette dokunmatik ekran gerektiriyor. Aksi takdirde normal PC ve dizüstü cihazlarınızda bu işlemi fare ile yapmak durumunda kalabiliyorsunuz.

Windows 10 işletim sistemine dahil gelen Ink Workspace’in  bu özelliğini destekleyen bir de kamera uygulaması yeni güncellemeye dahil oluyor. Bu kamera uygulamasının amacı  her ne kadar Windows 10 Mobile cihazlara hizmet olsa da hem dizüstü bilgisayarlarla ve web kameralarla bütünleşebiliyor. Çektiğiniz fotoğrafları doğrudan Windows Ink Wokspace üzerinde düzenleyebiliyorsunuz.

Windows 10 yeni güncellemesi olan ön izleme sürümü 14951 olarak kodlanmış. Bu yeni güncelleme Windows Insider kullanıcıları Hızlı İndirme seçeneğiyle yayına verildi. 

YORUMLAR