Windows 10 Kullanmak İçin Artık Aylık Abone Olmak Gerekecek

Windows 10 Kullanmak İçin Artık Aylık Abone Olmak Gerekecek

Bir sene boyunca ücretsiz yükseltilebilen Windows 10, 29 Temmuz itibariyle bu servisi vermeyi durduracak ve ücretli olacak. Microsoft Windows 10 kullanımında büyük işletmeler için de yeni bir kullanım sistemi planlıyor.

Microsoft Windows 10 kullanacak olan işletmeler için üyelik sistemi getirecek. Üyelik sistemine geçen işletmeler Windows 10’un daha sonra getirmesi olası ana güncellemeler için ek bir ücret ödemeyecekler.  Ev kullanıcılarını etkilemeyecek olan bu yeni sistem daha çok 10 PC ve üzeri işletmeler için geçerli olacak. Windows 10 Enterprise E3 için geçerli olacak olan bu sistem Eylül ayından itibaren devreye girecek. Windows 10 üyelik sisteminin başlangıç bedeli de aylık 7 dolar olarak belirlendi. Ancak bu bedel tüm ofiste kullanılan PC sayısına göre değişecek. Microsoft’a göre günde bir bardak kahveden daha ucuz olan bu bedel işletmeler için sıkıntı yaratmayacak.  

Windows 10 Enterprise E3 üyeliği Microsoft Office uygulamalarını kapsamıyor. Office 365 ve Microsoft Office, Windows 10’dan ayrı olarak hala kendi fiyatlandırma opsiyonlarına sahipler. 

29 Temmuz’a Kadar Windows 10’a Geçmezseniz Bakın Neler Olacak!

YORUMLAR