Windows 10, Mac OS X Yosemite İşletim Sistemini Solladı

Windows 10, Mac OS X Yosemite İşletim Sistemini Solladı

Geçtiğimiz haftalarda 75 milyon cihazda kurulduğu açıklanan Windows 10 işletim sistemi Mac OS X Yosemite'yi geçti, artık tek rakibi Windows 7.

İlk ay kurulum rakamlarını geçtiğimiz günlerde açıkladığımız Windows 10 masaüstü sistemlerde yüzde 5.2 oranına ulaştı. Apple Mac OS X Yosemite’nin oranı ise 4.8 olarak açıklandı. Öte yandan Windows 7 hala 57.7’lik bir oranla liderliğini koruyor. Windows 8.1’in oranı ise yüzde 11.4 olarak açıklandı. Windows 10’un birden yükselişinin sebebi ise yaşadığı bazı sıkıntılara rağmen kullanıcıların bedava işletim sistemine hızlı yönelmeleri olarak gösteriliyor.

Microsft’un beldirdiğine göre Winows 10 rezervasyonu yapıp hala sistemlerini yükseltmeyi tercih etmemiş yüzde 2.6 oranında bir kullanıcı kitlesi var. Bu kullanıcıların neden yükseltmeyi başlatmadıklarını açıklamayan Microsoft bu oranın da kümülatif yüzdeye kısa zamanda dahil olacağını söylüyor.

Windows 10 işletim sisteminin 2016 yılının ilk ayına kadar 100 milyona ulaşması bekleniyor. Şimdilik bu hedef çok da uzak gibi görünmüyor. Ancak Windows 10’un önümüzdeki ay düzenlenecek olan Microsoft etkinliğinde kullanıcıları motive edeceği de gelen haberler arasında.

Windows 10 Adaptasyon Hızı Düştü, Windows 7 Tahttan İndirilemiyor

Windows 10 Adaptasyon Grafiği Hızla Yükseliyor, Windows 8.1'i Geride Bıraktı 

YORUMLAR