Windows 10 Mail Uygulamasında Reklam Dönemi Başlıyor

Windows 10 Mail Uygulamasında Reklam Dönemi Başlıyor

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 mail uygulamasında doğrudan reklam göstereceği bir özelliği test ediyor. 

Aggiornamenti Lumia  adlı web sitesinde yer alan habere göre Microsoft, Windows 10 Mail uygulamasının beta sürümünde gelen kutusunun en üst tarafına reklam yerleştirdi. 

Microsoft'un iletişim sorumlusu Frank Shaw, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu özelliğin tamamen kapatıldığını söyleyerek, "Bu, kapsamlı olarak test edilmesi amaçlanmamış deneysel bir özelikti”  ifadelerini kullandı.

 

 

Reklamlar, Office 365 lisansına sahip olmayan kullanıcılara sunuldu. Microsoft'un destek web sitesinde yer alan bir SSS sayfasında, Mail'deki reklamları test etmek için bir pilot program oluşturulduğu belirtiliyor. Söz konusu test Kanada, Avustralya, Hindistan ve Brezilya’da yapıldı.

Ayrıca, reklamların Windows Home ve Windows Pro'da sunulduğu, Windows Enterprise veya Windows EDU'da görülmediği öğrenildi. Mail, Gmail ve Yahoo gibi üçüncü taraf mail servisleri yoluyla oluşturan hesaplar dahi reklamları gördü. Fakat  ayda 7 dolara veya yılda 70 dolara mal olan Office 365 aboneleri reklam testinden muaf tutuldu.

Microsoft’un “deneysel” olarak adlandırdığı bu özelliğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zamanla göreceğiz.