Windows 10 Mobil Teknik Deneme Sürümü Bazı Telefonlar İçin Hazır

Windows 10 Mobil Teknik Deneme Sürümü Bazı Telefonlar İçin Hazır

PC için geçtiğimiz ay çıkan Windows 10 Technical Preview (Windowws 10 TP)şimdi de akıllı telefonlar için hazır. Şimdilik belli telefonlara indirilebilecek olan Windows 10 Mobil Teknik Sürüm, çok yakında tüm Windows mobil cihazlara gelecek.

Dün kullanım için Windows Insider web sitesinden telefonlara indirilmeye başlanan Windows 10 Mobile TP deneme sürümü sadece birkaç cihazda denenebilecek. Piyasa da bulunan tüm Windows telefonları henüz desteklemeyen teknik sürüm için Windows Insider web sitesinden bir Microsoft hesabı açmak gerekiyor. Sitede açılan bu hesap sizi Windows 10 Mobil Teknik sürüme yönlendiriyor.

Windows Mobil telefonunuzu ve üyeliğinizi kullanarak gireceğiniz  Windows Insider sitesinde yeni sürümü denemeden önce mutlaka telefonunuzun bu sürüm için seçilmiş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra sayfanın el atında bulunan 'Get Started' bölümünden teknik ön izleme sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz. 

Windows Mobile 10 Mobil ön sürüm şimdilik Lumia 630, 730 ve 830 cihazları destekliyor. Windows 10 Mobil Teknik sürümü edinecek olan telefonlar günlük işlemleri sürdürebilecekleri gibi ayrıca; arka plan resimlerini değiştirme, Action Center'da süratli hareket, interaktif bildirimler, konuşarak yazı yazdırabilme ve daha etkili fotoğraf uygulamalarını deneyebilecekler.

Windows 10 TP; Lumia 630 Lumia 635 Lumia 636 Lumia 638 Lumia 730 Lumia 830 cihazlarından birine sahipseniz ve insider üyeliğiniz varsa denemekte fayda olabilir. 

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Windows Phone 10 Yola Çıktı

YORUMLAR