Windows 10 Neden Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Windows?

Windows 10 Neden Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Windows?

Windows 10 türlü badireler atlatarak bazen kullanıcıları gıcık edip, bazen memnun ederek 270 milyon cihaza ulaştı. Yani şöyle ya da böyle, elbette netice önemli. Peki, Windows 10 neden en iyi işletim sistemiymiş merak ettiniz mi?

Ancak Windows Mağazası’nda durum o kadar da güllük gülistanlık değil. Microsoft Build 2016 konferansında Windows 10 masaya yatırıldı. Yapılan istatistiklere göre Microsoft’un yeni işletim sistemi 270 milyon cihaza yerleşerek küresel olarak 500 farklı cihazla hızla yayılmaya devam ediyor.

Windows Mağazasında kaç ürün var?

Windows 10 Microsoft Build 2016 Konferansının en önemli yıldızı ancak Windows Mağazası için aynı şeyi söylemek ne kadar mümkün dersiniz? Windows 10 Mağazasında tabletler, mobil cihazlar, PC ve dizüstü cihazlara yönelik 699 bin uygulama var. Aslında mağaza da, Microsoft'un yeni yükselen trendi. 

Windows Mağazasında bir uygulama bir çok platformda çalışıyor

Windows mağazasında bulunan tüm uygulamalar Windows 10 PC, Windows 10 tablet, Windows 10 Mobile akıllı telefon, Xbox One konsol ve  HoloLens setinde uyumlu olarak çalışabiliyorlar. Bu yüzden mağazanın geleceğe yönelik potansiyeli oldukça fazla görünüyor.

Google Play ve AppStore’dan farkı nedir?

Her biri ayrı ayrı 1.5 milyondan fazla uygulama barındıran Google Play ve AppStore potansiyeline ulaşabilmek için Windows Mağazasının daha çok fırın ekmek yemesi gerekiyor olsa da, Microsoft’un evrensel uygulamalar ve bütünleşik platform altyapısının gelişmesi hızlı devam bir süreç. Bu yüzden Windows Mağazası hızlı bir yükseliş trendine geçebilir. 

Windows 10 neden en iyi?

Bunun sebeplerini bir videoya sığdıran Microsoft gayet coşkulu bir müzikle şimdiye kadar en hızlı büyüyen işletim sistemi olduğunu ifade ediyor. Tüketicilerin en çok sevdiğini de iddia eden Microsoft, çıktığı günden bu yana Cortana’ya 5 milyara yakın soru sorulduğunun da altını çiziyor. Windows 10 ve Xbox One entegrasyonun sistemi oldukça güçlü odluğunu da söylüyor. 

Windows 10 Mağazasından Teknik Ön İzleme Sahiplerine Büyük Sürpriz

YORUMLAR